Beko BWC7121W Freestanding 7kg 1200rpm Washing Machine - White A Rated
Model No:
BWC7121W
Dimensions:
847
mm (h) x
600
mm (w) x
474
mm (d)
Availability:
This product is available to order subject to availability from the manufacturer.
After placing your order, we will contact you with an estimated delivery date by
the end of the next working day (Mon-Fri) or call 01273 628618 (opt.1) for more details.
£249.00

- Colour: White
- 1200rpm Spin
- 76 (dB) Noise level Spinning
- The delay start timer can be set to activate a pre-arranged cycle at a time that suits you
- 7kg load WashingMachine
- Energy Rating
- 1 Year Warranty
The Beko BWC7121W Freestanding Washing Machine in White offers a spacious 7kg capacity and powerful 1200rpm spin speed for efficient and thorough cleaning. With a sleek design and advanced features, this washing machine is a reliable choice for any household.
| Product Name : | Beko BWC7121W Freestanding 7kg 1200rpm Washing Machine - White A Rated |
|---|---|
| Colour : | White |
| spinspeed : | 1200rpm Spin |
| Noise Level : | 76 (dB) Noise level Spinning |
| Delay Start : | The delay start timer can be set to activate a pre-arranged cycle at a time that suits you |
| Manufacturer : | Beko |
| Size : | 7kg load WashingMachine |
| Energy Rating : | [[A]] Energy Rating |
| Warranty : | 1 Year Warranty |
Delivery is free for Sussex deliveries inc postcodes BN, RH and lower GU (6,8 & 28) plus East PO (18-22) of sales totalling £150 or more. We can usually deliver to customers outside this area for a competitive fee in the region of £50 to £90 subject to appliance type. Please call 01273 628618 option 1 during working hours for a delivery quotation.






