Beko BWC8121W Freestanding 8kg 1200rpm Washing Machine - White, A rated
Model No:
BWC8121W
Dimensions:
847
mm (h) x
600
mm (w) x
520
mm (d)
Availability:
This product is available to order subject to availability from the manufacturer.
After placing your order, we will contact you with an estimated delivery date by
the end of the next working day (Mon-Fri) or call 01273 628618 (opt.1) for more details.
£259.00

- Colour: White
- 1200rpm Spin
- 76 (dB) Noise level Spinning
- The delay start timer can be set to activate a pre-arranged cycle at a time that suits you
- 8kg load WashingMachine
- Energy Rating
- 1 Year Warranty
Keep your clothes clean and fresh with the Beko BWC8121W Freestanding Washing Machine in White. With a generous 8kg capacity and a powerful 1200rpm spin speed, this washing machine is perfect for busy households. Its freestanding design allows for easy installation in any laundry room. Say goodbye to stains and odors with the Beko BWC8121W Washing Machine.
| Product Name : | Beko BWC8121W Freestanding 8kg 1200rpm Washing Machine - White, A rated |
|---|---|
| Colour : | White |
| spinspeed : | 1200rpm Spin |
| Noise Level : | 76 (dB) Noise level Spinning |
| Delay Start : | The delay start timer can be set to activate a pre-arranged cycle at a time that suits you |
| Manufacturer : | Beko |
| Size : | 8kg load WashingMachine |
| Energy Rating : | [[A]] Energy Rating |
| Warranty : | 1 Year Warranty |
Delivery is free for Sussex deliveries inc postcodes BN, RH and lower GU (6,8 & 28) plus East PO (18-22) of sales totalling £150 or more. We can usually deliver to customers outside this area for a competitive fee in the region of £50 to £90 subject to appliance type. Please call 01273 628618 option 1 during working hours for a delivery quotation.





