Blomberg KNE4524W Freestanding Frost Free Fridge Freezer In White
Model No:
KNE4524W
Dimensions:
1512
mm (h) x
540
mm (w) x
600
mm (d)
Availability:
This product is available to order subject to availability from the manufacturer.
After placing your order, we will contact you with an estimated delivery date by
the end of the next working day (Mon-Fri) or call 01273 628618 (opt.1) for more details.
£369.99

- Colour: White
- 39dB Airborne acoustical noise emissions
- Frost Free Model-No ice build up-no defrosting required
- 143L Volume litres capacity (fridge)
- 77l volume litres capacity (freezer)
- Up to 160cm high-55cm wide
- Energy Rating
- 3 Yr Warranty
Upgrade your kitchen with the Blomberg KNE4524W Fridge Freezer in sleek white. This spacious and energy-efficient appliance offers ample storage for all your fresh and frozen goods. With advanced features and a modern design, this fridge freezer is a must-have for any home.
| Product Name : | Blomberg KNE4524W Freestanding Frost Free Fridge Freezer In White |
|---|---|
| Colour : | White |
| Noise Level : | 39dB Airborne acoustical noise emissions |
| Frost Free : | Frost Free Model-No ice build up-no defrosting required |
| Fridge capacity : | 143L Volume |
| Freezer capacity (Litres) : | 77l volume |
| Manufacturer : | Blomberg |
| Size : | up to 160cm high-55cm wide |
| Energy Rating : | [[E]] Energy Rating |
| Warranty : | 3 Yr Warranty |
Delivery is free for Sussex deliveries inc postcodes BN, RH and lower GU (6,8 & 28) plus East PO (18-22) of sales totalling £150 or more. We can usually deliver to customers outside this area for a competitive fee in the region of £50 to £90 subject to appliance type. Please call 01273 628618 option 1 during working hours for a delivery quotation.



